جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کدام ساعت مناسب من است؟

ساعت مناسب من کدام است؟

کدام ساعت مناسب من است؟ بدون شک انتخاب ساعت مناسب برای هر فرد می تواند مهم ترین چالش در خرید ساعت مچی باشد. اما باید از کجا متوجه شویم که ساعت مناسب برای هر شخص چه ویژگی هایی دارد! به طور کلی جهت انتخاب ساعت مچی مناسب باید به دو فاکتور اصلی توجه کرد. فاکتور اول استایل و فاکتور دوم سایز مچ است. استایل، تاثیرگذارترین فاکتور در انتخاب ساعت محسوب می شود و اولین قدم در انتخاب ساعت مناسب است. در وهله اول باید ساعتی را انتخاب کنید که بیشترین هماهنگی را با استایل شما دارد. توجه داشته باشید که سایز مچ دست نیز به این انتخاب بستگی دارد. در ادامه این مطلب قصد داریم با راهنمای انتخاب ساعت مناسب آشنا شویم؛ با مجله آریا زمان (فروشنده رسمی ساعت های برند در تهران) همراه باشید.

ساعت مناسب من کدام است؟

انتخاب ساعت مناسب براساس استایل

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، استایل هر شخص نقش بسزایی در انتخاب ساعت مناسب دارد. امروزه، ساعت های مچی در سبک ها و انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. این گستردگی دسته بندی موجب می شود که انتخاب ساعت مناسب کمی دشوار باشد. بهتر است در ابتدای این مطلب با انواع ساعت های مچی از نظر سبک و استایل آشنا شویم:

  • ساعت مچی کلاسیک
  • ساعت مچی اسپرت (ورزشی)
  • ساعت مچی دیجیتال و هوشمند
  • ساعت مچی کژوال

ساعت مچی کلاسیک

ساعت کلاسیک یکی از سبک های محبوب در طراحی ساعت مچی محسوب می شود و بخش مهمی از بازار به خود اختصاص می دهد. این سبک از ساعت مچی اغلب جهت استایل های رسمی، اداری و حضور در میهمانی های خاص مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به دنبال انتخاب ساعت مناسب هستید، ابتدا به استایل خود توجه کنید. اگر استایل شما رسمی است، ساعت مچی کلاسیک بهترین گزینه برای شما محسوب می شود.

ساعت مناسب من

ساعت مچی اسپرت

ساعت های اسپرت یکی دیگر از انواع سبک های طراحی ساعت مچی به حساب می آیند که طرفداران زیادی دارند. همانطور که از عنوان این ساعت ها پیداست، اغلب جهت استفاده ورزشی کاربرد دارند. ساعت های اسپرت اغلب طراحی زیبا و مدرنی دارند و معمولا وزن آن ها سبک است. اگر به دنبال انتخاب ساعت مناسب برای ورزش هستید، ساعت مچی اسپرت بهترین گزینه برای شماست. توجه داشته باشید که ساعت های اسپرت کاربرد روزمره نیز دارند. در نتیجه می توان از آن ها در استایل های مختلف بهره برد.

ساعت مچی هوشمند

اگر تا به اینجا پاسخ مناسبی برای سوال ساعت مناسب من کدام است؟ پیدا نکرده اید، جای نگرانی نیست. همانطور که پیش تر اشاره کردیم ساعت های مچی در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. امروزه، نوع دیگری از ساعت ها با عنوان ساعت های دیجیتال و ساعت های هوشمند در دنیا مورد توجه قرار گرفته اند. این دسته از ساعت ها، ظاهر مدرن و زیبایی دارند که اغلب توسط جوانان مورد استفاده قرار می گیرند. این دسته از ساعت های مچی امکانات و قابلیت های بیشتری نسبت به ساعت های کلاسیک در اختیار کاربران قرار می دهند.

ساعت مچی کژوال (روزمره)

ساعت های کژوال یا روزمره محبوب ترین انواع ساعت ها در دنیا هستند. این دسته از ساعت های مچی به راحتی با تمام استایل ها ست می شوند. یعنی، تفاوتی ندارد که شما استایل رسمی دارید و یا می خواهید برای خرید از منزل خارج شوید، در هر شرایطی با تمام سبک های لباس هماهنگ می شوند. این ساعت ها معمولا قیمت اقتصادی دارند و در سایزهای مختلفی طراحی و تولید می شوند.

انتخاب ساعت مچی مناسب

انتخاب ساعت مناسب با توجه به سایز مچ

نوع استایل در انتخاب ساعت مناسب تاثیر زیادی دارد، اما توجه به سایز مچ دست نیز بسیار حائز اهمیت است. به طورکلی، در بانوان و آقایان یک دسته بندی کامل در رابطه با سایز مچ دست وجود دارد. اندازه مچ دست 14 سانتی متر در آقایان سایز لاغر، 14 تا 18 سانتی متر سایز متوسط و بیش از 19 سانتی متر سایز بزرگ یا مچ ضخیم شناخته می شود. از سوی دیگر، اندازه مچ کمتر از 10 سانتی متر در بانوان سایز لاغر، 11 تا 14 سانتی متر سایز متوسط و بیش از 14 سانتی متر سایز بزرگ محسوب می شود. با توجه به این دسته بندی کلی، انتخاب ساعت مچی با توجه به سایز مچ دست به سادگی امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید: انتخاب ساعت مچی برای استفاده روزمره

قطر ساعت و تاثیر آن در انتخاب ساعت مچی مناسب

پس از اندازه گیری مچ دست و آگاهی از سایز ساعت، به قطر ساعت می رسیم. در حقیقت، هدف از اندازه گیری مچ دست، انتخاب قطر مناسب ساعت برای مشتریان است. یعنی، اندازه قطر ساعت متناسب با سایز مچ دست کم یا زیاد می شود. به طور معمول قطر ساعت های مردانه حدود 34 تا 44 میلی متر است و در بانوان این عدد چیزی حدود 28 تا 34 میلی متر استفاده می شود. در نتیجه، تمام افراد باید با توجه به این اعداد قطر مناسب با مچ دست را انتخاب کنند. برای انتخاب ساعت مناسب بهتر است افرادی که مچ لاغر دارند، از حداقل قطر ساعت استفاده کنند. در مقابل، افرادی که مچ دست ضخیم دارند، باید ساعت های قطورتر را خریداری نمایند. به عبارتی دیگر، ساعت های ظریف مناسب مچ های لاغر هستند و ساعت های بزرگ تر برروی مچ های ضخیم زیبایی دو چندانی پیدا می کنند.

راهنمای انتخاب ساعت مناسب

نحوه اندازه گیری سایز مچ

  • یک متر منعطف یا نوار کاغذی بردارید. آن را دور تا دور ساعد خود دقیقا همانجایی که معمولا بند ساعتتان قرار می گیرد قرار دهید. توجه کنید که باید زیر استخوان مچ شما باشد. اگر از نوار کاغذی استفاده می کنید یک خودکار بردارید. محلی که دو سر نوار کاغذی به هم می رسند را علامت بزنید.
  • نوار کاغذی را از دور مچ خود باز کنید. آن را کاملا صاف در کنار یک خط کش بخوابانید و اندازه را یادداشت کنید.
  • برای آقایان اگر مچ دست شما 14 تا 16 سانتی متر است خیلی لاغر، اگر 16 تا 17 سانتی متر است لاغر، اگر 17 تا 18 سانتی متر است متوسط و اگر 18 تا 19 سانتی متر است بزرگ می باشد. برای خانم ها اگر مچ دست شما 11 تا 12 سانتی متر است خیلی لاغر، اگر 12 تا 13 سانتی متر است لاغر، اگر 13 تا 14 سانتی متر است متوسط و اگر 14 تا 16 سانتی متر است بزرگ می باشد. (منبع)

معرفی برترین برندهای ساعت

ساعت های برند فردریک کنستانت

ساعت های برند فراگامو

ساعت های برند تیمبرلند

ساعت های برند کارل اف یوشرر

ساعت های برند اگنر

ساعت های ورساچه

ساعت های کوین واچ

پیمایش به بالا