جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

انواع موتورهای ساعت مچی | ساعت اتوماتیک مردانه

انواع موتورهای ساعت مچی | ساعت اتوماتیک مردانه

برای سنجش مزایا و معایب انواع موتورهای ساعت مچی، درک حرکات ساعت بسیار مهم است. سه نوع حرکت اصلی ساعت وجود دارد. دستی، اتوماتیک و کوارتز. دو مورد دستی و کوارتز، دارای حرکت مکانیکی هستند. در حالی که ساعت اتوماتیک مردانه کاملاً برقی است. به طور کلی، ساعت های مکانیکی گران تر هستند زیرا فرآیند تولید مستلزم کار قابل توجهی است. علاوه بر این، بسیاری از مردم این نوع ساعت را ترجیح می دهند زیرا سابقه درخشانی دارند. این محصول سال ها نوآوری در صنعت ساعت دارد.

مشاهده فروشگاه آریازمان

انواع موتورهای ساعت مچی

موتور دستی در انواع موتورهای ساعت مچی

اولین مورد، موتور دستی در انواع موتورهای ساعت مچی و یک روش قدیمی برای به حرکت درآوردن ساعت است. قدمت آن به قرن شانزدهم باز می گردد. ساعت ساز آلمانی پیتر هنلاین اولین ساعت مکانیکی را در سال 1510 اختراع کرد.

با این حال، این ساعت به ساعت های دستی مدرن شباهتی ندارد. در دهه 1900، به لطف صنعتی شدن، تولید انبوه ساعت های دستی امکان پذیر شد. با افزایش محبوبیت این اختراع، می‌ توان آن را منشاء رسمی صنعت ساعت مچی نامید. ساعت اتوماتیک مردانه مدت ها پس از ساعت های دستی پا به عرصه ظهور گذاشتند.

بسیاری از دوستداران ساعت، زیبایی ‌شناسی ساعت‌ های دستی را می ‌پسندند، زیرا دیدی عالی از قسمت ‌های متحرک داخل ساعت را دارند. در واقع، بسیاری از کلکسیون ها دارای حرکت دستی هستند. زیرا ظاهری قدیمی ایجاد می کنند.

حرکات ساعت کوارتز

این نوع حرکت در انواع موتورهای ساعت مچی به دلیل مقرون به صرفه بودن و سهولت تولید انبوه به طور فزاینده ای محبوب شده است. این نوع، در سال 1969 نوآوری بزرگ در دنیای ساعت بود. اولین ساعت کوارتز، سیکو کوارتز  Astron 35SQ، شهرت زیادی به دست آورد. اگرچه اندازه بزرگ آن یک نقطه ضعف بود.

حرکت کوارتز ساده ترین حرکت از این سه مدل موتور ساعت است. در این مدل، از یک باتری برای کارکردن موتور و یک کریستال کوارتز برای تیک زدن با سرعت صحیح استفاده می کند. به طور دقیق، باتری سیگنال الکتریکی را از طریق کوارتز منتقل می نماید که باعث ایجاد ارتعاش می شود.

انواع موتورهای ساعت مچی

ساعت اتوماتیک مردانه

در ساعت اتوماتیک مردانه،  موتور ساعت، همان حرکت مکانیکی مدل دستی را به صورت خودکار انجام می دهد که باعث عملکردی متفاوت می شود. آبراهام لوئیس پرلت اولین ساعت خودکار را در سال 1776 اختراع کرد. این ساعت امروزه محبوبیت بالایی دارد.

تاثیر انواع موتورهای ساعت مچی در قیمت نهایی ساعت

تاثیر انواع موتورهای ساعت مچی در قیمت نهایی ساعت کاملا روشن است. می توانید در برندهای معتبر جهانی، سبک های متنوعی از حرکات را مشاهده کنید که هر یک دارای ویژگی های خاص بوده که قیمت نهایی ساعت را مشخص می کند.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

تاریخچه برند سیکو
مقالات
مهدی قاسمی

تاریخچه برند سیکو

تاریخچه برند سیکو، مترادف با نوآوری و کیفیت در ساعت سازی، دارای سابقه ای درخشان و پر از دستاوردهای مهم

ادامه مطلب »

 

 

Please select your product
پیمایش به بالا