جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تاریخچه برند پتک فیلیپ

تاریخچه برند پتک فیلیپ

برند پتک فیلیپ، که به عنوان یکی از نمادهای کیفیت و دقت در صنعت ساعت سازی شناخته می شود، یک شرکت سوئیسی است که در شهر ژنو قرار دارد. این شرکت که از سال 1839 فعالیت خود را آغاز کرده، به علت ساخت ساعت های دست ساز، انحصاری و با کیفیت بسیار بالا، معروف است. تاریخچه برند پتک فیلیپ نشان دهنده فعالیت این کمپانی در زمینه تولید ساعت های وستینی، دیواری لوکس و گران قیمت است و خرید ساعت مچی از این شرکت نه تنها یک وسیله برای اندازه گیری زمان، بلکه یک اثر هنری محسوب می شود.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که پتک فیلیپ را از سایر برند‌های ساعت سازی متمایز می کند، تعهد آن ها به حفظ استانداردهای بی نظیر صنعت ساعت سازی است که این امر منجر به ارتقا مستمر فناوری‌ و پیشرفت در مهندسی ساعت ها می شود. شرکت اغلب محصولات خود را تنها در تیراژ محدود و به صورت دست ساز به بازار عرضه می کند، که ارزش و اعتبار این برند را در میان علاقه مندان ساعت به شدت افزایش می دهد. در ادامه این مطلب قصد داریم با تاریخچه ساعت پتک فیلیپ به صورت کامل آشنا شویم؛ با مجله آریا زمان همراه باشید.

تاریخچه ساعت پتک فیلیپ

تاریخچه برند پتک فیلیپ، که امروزه به عنوان سمبلی از بی نظیرترین دستاوردهای حرفه ای در صنعت ساعت سازی شناخته می شود، به دهه 1830 باز می گردد. این برند نتیجه همکاری دو استاد کار بزرگ، آنتوان پتک، یک کارآفرین لهستانی و آدرین فیلیپ، ساعت ساز برجسته فرانسوی، است. در سال 1839، آنتوان پتک شرکتی را در ژنو تاسیس کرد و در سال 1845، آدرین فیلیپ، که اختراع حائز اهمیت سیستم موتور دستی را در کارنامه داشت، به شرکت پیوست و نام آن به پتک فیلیپ تغییر یافت. از آن زمان به بعد، این دو، هنر و دقت را با نوآوری و جذابیت در هم آمیختند. توسعه و گسترش پتک فیلیپ در سطح جهانی در نیمه دوم قرن نوزدهم آغاز شد.

این شرکت به دلیل نوآوری های پیوسته و تعهد به کیفیت بی نظیر، به سرعت در میان ساعت سازان به شهرت رسید. توانایی در خلق ساعت های پیچیده و توجه به جزئیات دقیق، پتک فیلیپ را به مرجعی جهانی در این صنعت مبدل ساخت. در طول قرن بیستم، این برند به ساخت برخی از پیچیده ترین ساعت های مکانیکی دست ساز جهان پرداخت، که هر یک نمونه ای از شاهکار مهندسی و طراحی ویژه به شمار می آیند. تاریخچه برند پتک فیلیپ تنها به گذشته محدود نمی شود. و همچنان این برند به عنوان یکی از محبوب ترین تولید کنندگان ساعت در جهان شناخته می شود.

تاریخچه برند پتک فیلیپ

توسعه کمپانی

ساعت های پتک فیلیپ، به علت دوام و استحکام بالا، شهرت جهانی دارند. هر ساعتی که تحت این نام تولید می شود، نتیجه ساعت ها کار دست و مهارت فوق العاده است که در آن زیبایی ظاهری و کارایی با یکدیگر ادغام می شوند. در اواخر قرن بیستم، این شرکت نه تنها در توسعه فناوری های ساعت سازی پیشرو بود. بلکه با سرمایه گذاری بر روی تحقیقات و علم، موفق به حفظ موقعیت خود به عنوان یکی از معتبرترین نام ها در صنعت لوکس ساعت سازی جهان شد.

امروزه پتک فیلیپ باقی مانده است به عنوان نمادی از بینش، هنر و فناوری بی انتها که به طور مستمر در حال پیشرفت در بخش کیفیت و ظرافت در صنعت ساعت سازی است. برندی که یکی از معدود شرکت های مستقل و خانوادگی باقی مانده در این حرفه به شمار می رود. تعهد خود را نسبت به میراث هنری که با آغاز فعالیتش شروع شد، حفظ کرده است. با محصولاتی که نه تنها برای نسل حاضر بلکه به عنوان میراثی برای نسل های بعدی طراحی می شوند. پتک فیلیپ همچنان به ترویج طراحی بی نظیر و کارایی بالا در جهان مشغول است. توجه داشته باشید که این تنها بخشی از تاریخچه ساعت پتک فیلیپ است که با یکدیگر مرور کردیم.

تاریخچه ساعت پتک فیلیپ

تجدید ساختار تاریخچه برند پتک فیلیپ

در تاریخچه برند پتک فیلیپ در سال 1901 شاهد تبدیل Patek Philippe به یک شرکت سهام هستیم که توسط J. A. Bénassy-Philippe و Joseph E. Philippe تاسیس شد. پتک فیلیپ که هنوز به عنوان یک کسب و کار خانوادگی اداره می شد، هفت سهامدار داشت که پنج نفر از آن ها هیئت مدیره را تشکیل دادند و J. A. Bénassy-Philippe رئیس آن بود. پسر جوزف فیلیپ بعدا به شرکت ملحق شد و او آخرین فرزند بنیانگذاران این تجارت بود. در سال 1915، آلبرت اینشتین یک ساعت جیبی طلایی را از Patek Philippe سفارش داد. در آن سال، او نظریه نسبیت عام خود را تکمیل کرد. خانواده استرن سوئیسی از سال 1932 زمانی که چارلز استرن و ژان استرن شرکت را در دوران رکود بزرگ به دست آوردند، صاحب پتک فیلیپ شدند.

شرکت برادران استرن، Fabrique de Cadrans Sterns Frères، شریک تجاری Patek Philippe به عنوان تامین کننده صفحه ساعت آن بود. در سال 1935، Patek Philippe توسط آژانس تماشای هنری استرن مستقر در نیویورک به بازارهای آمریکا وارد شد. جایی که به عنوان یک نام تجاری خواهر در کنار یونیورسال ژنو فروخته شد. هنری استرن، پسر چارلز استرن، در سال 1958 رئیس پتک فیلیپ شد. آلن بانبری که قبلا حرکات “Compax” یونیورسال را طراحی کرده بود و به عنوان ساعت نگار برای Garrard & Co لندن کار می کرد. در سال 1965 سمت مدیر فروش را بر عهده گرفت. و بعدا کتاب های مرجع رسمی در مورد ساعت های جیبی و کرنوگراف های قدیمی Patek Philippe نوشت. (منبع)

Please select your product
پیمایش به بالا